• excellent-acceleration
 • lightwelght-design
 • профил на компанијата

  профил на компанијата

 • предност индустрија

  предност индустрија

 • случај на клиентите

  случај на клиентите

 • Сервис

  Сервис

Види се
Welcome to zhanhang
Zhanhang is focused on providing intelligent, digital and automation solutions. From the first consultation to the sample trial production, to the user training and after-sales service, to provide a comprehensive laser solution, not just a machine!
 • Главната причина за грешки тела во ЦПУ ј ...
  Главната причина за грешки тела во работењето ЦПУ струг главната причина за грешки тела во работата на CNC стругови е дека прецизноста на секој тела компонента производство не е висока, accur инсталација ...
  Прочитај повеќе
 • ЦПУ струг одржување серво храна систем p ...
  1.1 Overtravel Кога движењето на храна надминува дозволената софтвер поставени од страна на софтвер или ограничување на хардвер утврдени од страна на граница прекинувач, на overtravel алармот ќе се случи, а содржината на алармот ќе бидат прикажани на С ...
  Прочитај повеќе
 • Заеднички грешки во ЦПУ обработка центар Сер ...
  Заеднички грешки во ЦПУ обработка центар серво систем Како што сите знаеме, системот за обработка центар серво е систем кој обезбедува енергија за машина алатка. Без обработка центар серво систем, на работното парче не може да се ...
  Прочитај повеќе
 • Е обработка на железни делови во ЦПУ ...
  Прво, за обработка на железо делови ЦПУ обработка центри е добро за хард шини или добро за шини. Железо делови се релативно чести делови во обработка. Многу клиенти ќе ве праша дали центарот за обработка не се користи во ...
  Прочитај повеќе
 • Што е вакуум чак на ЦПУ обработка ...
  1. Што е вакуум чак ЦПУ? Вакуум вшмукување чаши, исто така познат како вакуум насипообразуватели, се еден од вакуум активатори на. Во принцип, употребата на вакуум стегачки глави да го зграби статии е еден од најевтините методи. Вакуум ...
  Прочитај повеќе

нашите клиенти