CNC torno \ WF-35QTN me tailstock

Përshkrim i shkurtër:

Model WF-35QTN WF-40QTN Max.Swing Φ350 Φ400 Max.rotation diameter  on carriage Φ200 Φ250 Max.turning diam Φ250 Φ300 Standard machined  diam Φ200 Φ250 Max.workpiece length 300 400 X/Z axis travel 150/300 170/400 X/Z axis rapid speed 12(*15)/15(*20) 9(*15)/12(*20) Spindle bore Φ48 *Φ55 *Φ62 *Φ62 *Φ55 *Φ66 *Φ75 Diam of pipe through  hole Φ40 *Φ46 *Φ52 *Φ52 *Φ46 *Φ52 *Φ65 The spindle nose A2-5 *A2-5 *A2-6 *A2-6 *A2-5 A2-6 *Φ139.72 (1:4) Taper of spindle ...


 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  model WF-35QTN WF-40QTN
  Max.Swing Φ350 Φ400
  Diametër Max.rotation 
  në karrocë
  Φ200 Φ250
  Max.turning Diam Φ250 Φ300
  Standard machined 
  Diam
  Φ200 Φ250
  Gjatësia Max.workpiece 300 400
  X / Z aks udhëtimit 150/300 170/400
  X / Z aks shpejtësi të shpejtë 12 (* 15) 15 / (* 20) 9 (* 15) / 12 (* 20)
  lindi gisht Φ48 * Φ55 * Φ62 * Φ62 * Φ55 * Φ66 * Φ75
  Diam i tub nëpër 
  vrima
  Φ40 * Φ46 * Φ52 * Φ52 * Φ46 * Φ52 * Φ65
  Hunda gisht A2-5 * A2-5 * A2-6 * A2-6 * A2-5 A2-6 * Φ139.72
  (1: 4)
  Taper i lindi gisht  42 ° * MT6 * Φ70
  (1:20)
  * Φ70
  (1:20)
  * MT6 * Φ70
  (1:20)
  * Φ88
  (1:20)
  Shpejtësia gisht maksimale 3000 * 4500 * 4000
  * 5000
  * 2000
  * 3500
  * 4000
  3000
  * 4500
  * 4000
  * 4000
  * 5000
  * 4500 * 1600
  Chuck nga Chuck hidraulike Chuck hidraulike
  Chuck Size 6 dhe 8 8 dhe 10
  type Quill MT4 Hidraulike Tailstock MT4 Hidraulike Tailstock
  Adjustable mjet Post 8-12station frëngji / 4station Electric frëngji 8-12station frëngji /
  4station Electric frëngji
  Motor Fuqia 4.0 / * 5,5 5.5 / 7.5
  Tail aksioneve udhëtimit 80 80
  motor kryesor (L * W H *) 2200x1500x1600 2500x1800x1900
  Pesha neto 2300 2600

   

  model WF-50QTN WF-60QTN  
  Max.Swing Φ500 Φ600 mm
  diametër Max.rotation në karrocë Φ300 Φ300 mm
  Max.turning Diam Φ400 Φ500 mm
  Diam Standard machined Φ300 Φ350 mm
  Gjatësia Max.workpiece 750 750 mm
  X / Z aks udhëtimit 280/750 280/750 mm
  X / Z aks shpejtësi të shpejtë 15/20 15/20 m / min
  lindi gisht Φ62 Φ81 * Φ105 * Φ105 * 120 mm
  Diam i tub nëpër vrima Φ52 Φ72 * Φ95 * Φ95 * Φ110 mm
  Hunda gisht A2-6 A2-8 * A2-11 * A2-8 * A2-11  
  Taper i lindi gisht  Φ70 (1:20) * Φ88
  (1:20)
  * Φ115
  (1:20)
  * Φ115
  (1:20)
  * Φ127
  (1:20)
   
  Shpejtësia gisht maksimale 1500 * 2500 800 * 1500 * 800 * 600 * 600 rpm
  Chuck nga Chuck hidraulike Chuck hidraulike  
  Chuck Size 10 12 inç
  type Quill MT5 Linear guiderail
   Hidraulike Tailstock
  MT5 Linear guiderail
   Hidraulike Tailstock
   
  Adjustable mjet Post 8-12station frëngji 8-12station frëngji  
  Motor Fuqia 7.5 11 kw
  Tail aksioneve udhëtimit 100-750 Adjustable
   me në
  100-750 Adjustable me në mm
  motor kryesor (L * W H *) 3300x2000x2000 3400x2100x2000 mm
  Pesha neto 4800 5000 kg

  Trupit: Duke përdorur teknologjinë fundme analiza element (CAE) për të optimizuar projektimin e përgjithshëm përputhen, forca mekanike është më shumë se 30% në krahasim me dizajn tradicionale.

  Bed: Qendra e ngurta të ulët e gravitetit, trupi i gjerë me tilting dizajn shalë për të maksimizuar makinë ngurtësi.

  Casting: Densitet të lartë, të lartë tensioni Mehanna aktrime me krevat të lartë të efikasitetit, plus rrjedhës së ngrohjes trajtimit të gjendjes dhe trajtim plakjes. Ajo është garancia e me shpejtësi të lartë dhe prodhimit saktësi të lartë pas shumë vitesh mjet makine; edhe sepse aktrime forta Mehana mund të sigurojë të shkëlqyer anti-shok dhe deformim të ulët, makinë nuk është vetëm të qëndrueshme, por ka edhe punën e papaguar.

  Gisht: standarde motor ndihmës AC zbutjen lartë të fituar ndihmës kontrollin e sistemit të energjisë gisht thjeshton mekanizmin e ndërmjetme transmetimit. Zhvendosja dridhje termike nën operacion me shpejtësi të lartë është reduktuar në masë të madhe, duke siguruar saktësinë e mirë machining dhe vrazhdësi sipërfaqe.


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products