ЦПУ струг \ WF-35QTN со tailstock

Краток опис:

Model WF-35QTN WF-40QTN Max.Swing Φ350 Φ400 Max.rotation diameter  on carriage Φ200 Φ250 Max.turning diam Φ250 Φ300 Standard machined  diam Φ200 Φ250 Max.workpiece length 300 400 X/Z axis travel 150/300 170/400 X/Z axis rapid speed 12(*15)/15(*20) 9(*15)/12(*20) Spindle bore Φ48 *Φ55 *Φ62 *Φ62 *Φ55 *Φ66 *Φ75 Diam of pipe through  hole Φ40 *Φ46 *Φ52 *Φ52 *Φ46 *Φ52 *Φ65 The spindle nose A2-5 *A2-5 *A2-6 *A2-6 *A2-5 A2-6 *Φ139.72 (1:4) Taper of spindle ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  модел WF-35QTN WF-40QTN
  Max.Swing Φ350 Φ400
  Дијаметар Max.rotation 
  за превоз
  Φ200 Φ250
  Max.turning дијаметар Φ250 Φ300
  Стандард машински 
  дијаметар
  Φ200 Φ250
  должина Max.workpiece 300 400
  X / Z оската патување 150/300 170/400
  X / Z оската брзо брзина 12 (* 15) / 15 (* 20) 9 (* 15) / 12 (* 20)
  вретеното создаден Φ48 * Φ55 * Φ62 * Φ62 * Φ55 * Φ66 * Φ75
  Дијаметар на цевка низ 
  дупка
  Φ40 * Φ46 * Φ52 * Φ52 * Φ46 * Φ52 * Φ65
  Вретено носот A2-5 * A2-5 * A2-6 * A2-6 * A2-5 A2-6 * Φ139.72
  (1: 4)
  Коси на вретеното создаден  42 ° * MT6 * Φ70
  (1:20)
  * Φ70
  (1:20)
  * MT6 * Φ70
  (1:20)
  * Φ88
  (1:20)
  Вретено максимална брзина 3000 * 4500 * 4000
  * 5000
  * 2000
  * 3500
  * 4000
  3000
  * 4500
  * 4000
  * 4000
  * 5000
  * 4500 * 1600
  Чак од хидраулични чак хидраулични чак
  Чак Големина 6 и 8 8 и 10
  тип перо MT4 Хидраулични Tailstock MT4 Хидраулични Tailstock
  Прилагодлив алатка мислење 8-12station бедем / 4station Електрични бедем 8-12station бедем /
  4station Електрични бедем
  моќност на мотор 4.0 / 5.5 * 5.5 / 7.5
  Опашка акциите на патување 80 80
  Главниот мотор (L * W * H) 2200x1500x1600 2500x1800x1900
  Нето маса 2300 2600

   

  модел WF-50QTN WF-60QTN  
  Max.Swing Φ500 Φ600 mm
  дијаметар Max.rotation за превоз Φ300 Φ300 mm
  Max.turning дијаметар Φ400 Φ500 mm
  Стандард машински дијаметар Φ300 Φ350 mm
  должина Max.workpiece 750 750 mm
  X / Z оската патување 280/750 280/750 mm
  X / Z оската брзо брзина 15/20 15/20 m / min
  вретеното создаден Φ62 Φ81 * Φ105 * Φ105 * 120 mm
  Дијаметар на цевка низ дупка Φ52 Φ72 * Φ95 * Φ95 * Φ110 mm
  Вретено носот A2-6 A2-8 * A2-11 * A2-8 * A2-11  
  Коси на вретеното создаден  Φ70 (1:20) * Φ88
  (1:20)
  * Φ115
  (1:20)
  * Φ115
  (1:20)
  * Φ127
  (1:20)
   
  Вретено максимална брзина 1500 * 2500 800 * 1500 * 800 * 600 * 600 вртежи во минута
  Чак од хидраулични чак хидраулични чак  
  Чак Големина 10 12 инчен
  тип перо MT5 Линеарна guiderail
   Хидраулични Tailstock
  MT5 Линеарна guiderail
   Хидраулични Tailstock
   
  Прилагодлив алатка мислење 8-12station бедем 8-12station бедем  
  моќност на мотор 7.5 11 kw
  Опашка акциите на патување 100-750 Прилагодлив
   со нив, во
  100-750 Прилагодлив со нив, во mm
  Главниот мотор (L * W * H) 3300x2000x2000 3400x2100x2000 mm
  Нето маса 4800 5000 килограм

  Тело: Користење на конечни елементи анализа (CAE) технологија за да се оптимизира севкупната компатибилен дизајн, механичка сила е повеќе од 30% во споредба со традиционалните дизајн.

  Кревет: Солидна низок центар на гравитација, широк тело со поместување седло дизајн за да се зголеми машина цврстина.

  Кастинг: висока густина, висока тензија Mehanna одлеаноци со кревет со висока ефикасност, плус третман рамнотежа на топлински проток и стареењето третман. Тоа е гаранција за брз и производство на висока прецизност после многу години на машински алатки; исто така, поради силната Механа одлеаноци може да обезбеди одлична анти-шок и ниско деформација, машината не е само издржливи, но, исто така, има извонредни перформанси.

  Вретеното: Стандардот AC серво мотор мазнење висока добивка серво контрола на системот за вретено моќ поедноставува механизмот за средно пренос. На топлинска поместување вибрации под голема брзина е значително намалена, обезбедување на добра прецизност обработка и површински грубост.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи